DZIEŃ ZIEMI

W dniu 22 kwietnia 2016 roku na czaplineckim rynku odbyły się obchody Dnia Ziemi, którego mottem było hasło: „Myślę więc segreguję”. W imprezie udział wzięły wszystkie placówki oświatowe z terenu naszej gminy, nie zabrakło również naszych uczniów. Uczennice klasy Ib z wielkim zapałem zaangażowały się w przygotowanie konkursów oraz innych atrakcji. Powstał Eko-namiot, w którym na najmłodszych uczestników czekały eko-zabawy i eko-konkursy z nagrodami. Aby przybliżyć dzieciom i rodzicom istotę recyklingu, przygotowano tekturowe zamki oraz samochody, które zostały pomalowane i ozdobione przez dzieci. Podczas zabawy maluchy dowiedziały się, że nie trzeba kupować wielu zabawek, aby zorganizować sobie ciekawie czas, a dodatkowo nie zaśmiecamy jeszcze bardziej naszej planety zbędnymi opakowaniami. Dla bardziej aktywnych maluchów przygotowano eko-wyścig, którego celem było jak najszybsze posegregowanie. W celu utrudnienia zadania zastosowano kilka pułapek śmieciowych, czyli artykułów, które nie powinny się znaleźć w żadnym z pojemników. Aby zaktywizować większe grono dzieci przygotowano zabawę, podczas której maluchy musiały dopasować każdy rodzaj śmieci do odpowiednich kolorów na eko-chuście. Nasze uczennice przygotowały również konkurs dla dorosłych uczestników spotkania. Wśród tłumu można było spotkać eko-reporterki, które sprawdzały wiedzę przechodniów na temat podstawowych zasad segregowania śmieci. Za prawidłowe odpowiedzi wręczano m.in. sadzonki, torby bawełniane oraz wiele innych upominków. 
Dziękujemy Nadleśnictwu Czaplinek za wsparcie nas w eko-konkursie i ufundowanie sadzonek krzewów ozdobnych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i tym małym, i dużym za udział w naszych zabawach!

Martyna Czerwnoniec, Julia Dul, Klaudia Iwanicka, Aleksandra Kuzio, Maja Leszczyńska, Monika Mikulska, Karolina Rutkowska, Aleksandra Serafin, Maja Sęk oraz Jolanta Lesikowska i Ewa Lemisz-Suska

DZIEŃ ZIEMI