PODRÓŻNICY W CZAPLINKU

W dniu 01 kwietnia 2016 roku uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
z terenu Czaplinka, Złocieńca, Drawska Pomorskiego Kalisza Pomorskiego oraz Barwic byli uczestnikami II MŁODZIEŻOWEGO FESTIWALU PODRÓŻNICZEGO. Jego celem było propagowanie miejsc, które warte są odwiedzenia, oraz tych, które już zostały przez młodzież odkryte (dotyczy to najbliższej okolicy, Polski i świata).
Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele zaproszonych szkół (gimnazja i szkoły ponadgim...nazjalne z regionu) oraz goście specjalni (podróżnicy i miłośnicy takiego sposobu spędzania wolnego czasu – p. Mariusz Getka, p. Karolina Małkowska, p. Julia Francuz oraz p. Dariusz Śliwczyński). W części konkursowej uczniowie rywalizowali w następujących dziedzinach:
prezentacja multimedialna „Tajemnice i skarby świata” (wpłynęło 17 prac),prace plastyczne „Malowana pocztówka z mojego miasta” (36 prac),fotografie na temat „Pocztówka z mogo miasta” (17 prac).
Uczniowie Gimnazjum w Czaplinku przygotowali również 12 stoisk w ramach konkursu kulinarnego „Kuchnie świata”. Zaskoczyli wszystkich swoją kreatywnością nie tylko w zakresie własnoręcznie przygotowanych potraw, ale również wyglądu stoisk uwzględniających charakterystyczne elementy prezentowanych zakątków Polski i świata.
Impreza zakończyła się wspólną wyprawą do Siemczyna, w czasie której uczestnicy poznali historię miejscowego pałacu
 

podróznicy podróznicy podróznicy podróznicy podróznicy